Dobrodružstvá: Rozdiel medzi revíziami

Zo stránky Wiki The-West SK
Jump to navigation
dBez shrnutí editace
Bez shrnutí editace
Riadok 1: Riadok 1:
[[Súbor:MPI logo.png|center]]
[[Súbor:MPI logo.png|right|326px|link=]]
<big>'''Dobrodružstvá'''</big> sú ďalšia živá ťahová mini-hra po [[Boje o pevnosti|bojoch o pevnosti]], avšak pre menší počet hráčov. Na rozdiel od pevnostných bojov tu je veľké množstvo herných režimov a samotná hra je oveľa rozmanitejšia, ako pohyb a strieľanie raz za kolo. Ako zelenáči, tak aj veteráni určite ocenia nový '''3D pohľad'''. Predtým ako sa dostanete do vášho prvého súboja, tento sprievodca vám odkryje základy dobrodružstiev.


Vitajte v úvodnej časti našej najnovšej a najväčšej funkcii v hre, dobrodružstvách! Dobrodružstvá sú živá ťahová hra pre viacerých hráčov, hraný na izometrickej mape. Na rozdiel od pevnostných bojov je tu veľké množstvo herných režimov, aby ste si to viac užili a samotná hra je oveľa rozmanitejšia, ako pohyb aj strieľanie raz za kolo. Zelenáči, ako aj veteráni podobne ocenia nový 3D pohľad v porovnaní s pohľadom na postavy zhora. Predtým ako sa dostanete do vášho prvého súboja, tento sprievodca vám odkryje základy dobrodružstiev.
Predtým ako sa dostanete do svojho prvého súboja, tu je stručný prehľad: dobrodružstvá tvoria série '''kôl'''. Každé kolo, každý hráč má možnosť použiť '''schopnosť''', aby sa pohol, uzdravil, strieľal, alebo blokoval súpera. Schopnosti vám môžu vziať jeden, alebo oba body z '''bodov výdrže''', ktoré limitujú koľko činností môžete vykonať v jednom kole. Vzhľadom na herný režim sa hráči snažia dosiahnuť '''víťazstvo''' splnením podmienok na to určených do vypršania kôl.


== Začíname ==
== Začíname ==
Sú dve možnosti ako sa zapojiť do dobrodružstiev: buď sa pridáte do rozdeľovacieho radu, alebo sa pripojíte do vlastnej hry. (momentálne neprístupná.) Na pridanie sa do rady, jednoducho kliknite na ikonu „multiplayerové hry“ v rozbaľovacom menu a kliknite na pripojiť sa do radu. Keď sa nájde dostatočný počet hráčov, automaticky budete presmerovaný do hernej predsiene (lobby) a upozornení cez prehliadačové oznámenie.
[[Súbor:MPI vstup.png|right|thumb|Prístup cez hlavnú lištu|130px|link=]]<br>
 
[[Súbor:MPI vstup2.png|right|thumb|Prístup z mapy|130px|link=]]
Pri zhromažďovaní hráčov do hernej predsiene má každý z hráčov pridelené poradové číslo (MMR) vypočítané pre nich. Ak je v rade dosť hráčov, tí, ktorí majú nezhodné MMR čísla, nebudú pridaní do tej istej predsiene. Momentálne sú MMR čísla počítané vzhľadom na úroveň hráča, ale do budúcnosti sa možno budú brať vaše osobné štatistiky. Inými slovami, prehratá, alebo vyhratá hra nemá vplyv na vaše MMR číslo.
Prístup k Dobrodružstvám je možný z dvoch miest. Buď cez hlavnú, spodnú lištu, kliknutím na vhodnú ikonku a zároveň na samotné '''Dobrodružstvá''' alebo z mapy.
[[Súbor:MPI obrázok.png|center|160px|link=]]
Do Dobrodružstiev sa dostaneme tým, že sa pridáme do rozdeľovacieho radu. Na pridanie sa do rady, jednoducho klikneme na '''Pripojiť sa do radu''' v rozbaľovacom menu. Keď sa nazbiera dostatočný počet hráčov, budete upozornení cez prehliadačové oznámenie, automaticky budete premiestnený do hernej predsiene a hra môže začať.


=== Herná predsieň ===
=== Herná predsieň ===
Okno v predsieni zobrazuje oba tímy a umožňuje vám pripraviť sa na hru. Ak nemáte žiadnu zbraň, zobrazí sa vám vedľa mena ikona „žiadna zbraň“. Na vrchu okna nájdete 3 prázdne štvorčeky označené ako „vaše schopnosti“. Kliknutím na hociktorý štvorček si môžete vybrať schopnosť, ktorú budete v boji používať. Keď sa vám teda otvorí tento zoznam schopností, ktoré sú k dispozícii, priložte kurzor myši ku každej schopnosti, aby ste videli jej podrobný popis. Ak ste sa pripojili do vlastnej hry, nezabudnite kliknúť na tlačidlo „Som pripravený“ v pravom dolnom rohu obrazovky. Pri rozdeľovacej hre je nastavený automatický odpočet do začiatku hry.  
Okno v predsieni zobrazuje oba tímy a umožňuje vám pripraviť sa na hru. Ak nemáte žiadnu zbraň, zobrazí sa vám vedľa mena ikona „žiadna zbraň“. Na vrchu okna nájdete 3 prázdne štvorčeky označené ako „vaše schopnosti“. Kliknutím na hociktorý štvorček si môžete vybrať schopnosť, ktorú budete v boji používať. Keď sa vám teda otvorí tento zoznam schopností, ktoré sú k dispozícii, priložte kurzor myši ku každej schopnosti, aby ste videli jej podrobný popis. Po uplynutí času na výber schopností, budete automaticky presunutý do hry.


Poznámka: ak nejaký hráč opustí rozdeľovaciu predsieň, predsieň bude automaticky uzavretá a hráčov vráti na úvodné okno s dobrodružstvami. Prosíme, buďte ohľaduplní k ostatným hráčom a zbytočne predsieň neopúšťajte. Za opustenie predsiene je niekoľko minútové blokovanie dobrodružstiev pre hráča, ktorý predsieň opustil.  
{{Poznámka|Ak nejaký hráč opustí rozdeľovaciu predsieň, predsieň bude automaticky uzavretá a hráčov vráti na úvodné okno s dobrodružstvami. Prosíme, buďte ohľaduplní k ostatným hráčom a zbytočne predsieň neopúšťajte. Za opustenie predsiene je niekoľko minútové blokovanie dobrodružstiev pre hráča, ktorý predsieň opustil.}}


== Mapa ==
== Mapa ==


[[Súbor:Dobrodružstvá hráč.png|right|x112px]]
[[Súbor:MPI obrázok2.png|left|link=]]
Podobne ako pevnostná mapa, tak aj mapa dobrodružstiev je rozdelená na malé štvorčeky, nazývané '''políčka''', pričom v každom môže byť súčasne len hráč. Hoci sektory, ktoré obmedzujú pohyb nie stanovené, je tu niekoľko odtieňov sektorov, s odlišným významom:
Podobne ako pevnostná mapa, tak aj mapa dobrodružstiev je rozdelená na malé štvorčeky, nazývané '''políčka''', pričom v každom môže byť súčasne len jeden hráč. Na mape môžete nájsť dva druhy objektov. Jedny, malé, sú len ako dekorácia (kosti, kamienky, trsy trávy a pod.) - tie v pohybe nebránia. Druhé objekty sú už väčšie (barely, kočiare, ploty, stromy či budovy) - tie však v pohyb i strieľaní bránia a treba ich obísť. Sektory majú niekoľko odtieňov s odlišným významom:
 
* Bežné sektory, polia nie sú vytieňované žiadnou farbou, môžete cez ne normálne prechádzať a strieľať pokiaľ nie sú blokované budovou, alebo inou prekážkou  
* Bežné sektory, polia nie sú vytieňované žiadnou farbou, môžete cez ne normálne prechádzať a strieľať pokiaľ nie sú blokované budovou, alebo inou prekážkou  
* Oblasť miesta oživenia tvojho tímu je zelená
* Oblasť miesta oživenia tvojho tímu je <span style="color: green">zelená</span>
& Oblasť miesta oživenia súpera je šedá  
* Oblasť miesta oživenia súpera je <span style="color: grey">šedá</span>
* Nezabrané neutrálne územie sú znázornené <span style="color: white">bielou</span>
* Oblasti obsadené Dalton-ovým gangom sú <span style="color: red">červené</span>
* Oblasti obsadené Cook-ovým gangom sú <span style="color: blue">modré</span>


[[Súbor:Dobrodružstvá objekt.png|thumb|left|x100px|Banka, neutrálny cieľ]]
[[Súbor:MPI pohyb.png|center|thumb|Pri voľbe pohybu vám modré pole naznačí možnosť, kam najďalej môžte ísť. Jasne sú vidno prekážky, ktoré vám bránia v pohybe.|580px|link=]]
V herných režimoch, kde môžu byť zabrané územia, alebo ciele sú sektory rozdelené nasledovne:
* Nezabrané neutrálne územie sú znázornené bielou
* Oblasti obsadené Dalton-ovým gangom sú červené
* Oblasti obsadené Cook-ovým gangom sú modré
Vnútorne, os x má rozpätie od juhozápadu po severovýchod a os y má rozpätie od severozápadu po juhovýchod.


== Základ hrania ==
== Základ hrania ==
Ako bolo predtým spomenuté, dobrodružstvá sú tvorené sériou po sebe idúcich kôl. Každé kolo trvá 30 sekúnd, čo dáva hráčom čas, aby použili toľko schopností, koľko umožňuje výdrž. Keď vyprší čas kola, akcie daného kola prebehnú a následne sa začne ďalšie kolo.
Dobrodružstvá sú tvorené sériou po sebe idúcich kôl. Každé kolo trvá 30 sekúnd, čo dáva hráčom čas, aby použili toľko schopností, koľko umožňuje výdrž. Keď vyprší čas kola, akcie daného kola prebehnú a následne sa začne ďalšie kolo.


=== Výdrž a usporiadanie príkazov ===
=== Výdrž a usporiadanie príkazov ===


[[Súbor:Dobrodružstvá Lisťaschopností.png|right|thumb|Lišta schopností, po použití schopnosti pohyb, zostáva 1 bod výdrže]]
Každý hráč má 2 body výdrže na kolo. Na začiatku každého nového kola sa tieto body zresetujú, nemôžu sa však preniesť do ďalšieho kola. Schopnosti môžu spotrebovať 1, alebo oba body z dostupnej výdrže, čo vám umožňuje použiť buď 2 schopnosti vyžadujúce 1 bod výdrže, alebo 1 schopnosť, ktorá vyžaduje 2 body výdrže. Ak zrušíte ťah schopnosti, vráti sa vám daný bod výdrže späť.
Každý hráč má 2 body výdrže na kolo. Na začiatku nového kola sa tieto body zresetujú, nemôžu sa však preniesť do ďalšieho kola. Schopnosti môžu spotrebovať 1, alebo oba body z dostupnej výdrže, čo vám umožňuje použiť schopnosti buď 2 schopnosti vyžadujúce 1 bod výdrže, alebo 1 schopnosť, ktorá vyžaduje 2 body výdrže. Ak zrušíte ťah schopnosti, vráti sa vám daný bod výdrže späť.
 
[[Súbor:MPI Lišta schopností.png|center|540px|link=]]


Keď je daný tím na rade, každý v tíme použije jednu schopnosť, aby boli zoradené. Napríklad, ak sa hráč z Dalton-ovho gangu hýbe a strieľa skôr ako hráč z Cook-ovho gangu použije sektorové liečenie, dané schopnosti budú vykonané v tomto poradí: <span style="color: red">pohyb</span>, <span style="color: blue">sektorové liečenie</span>, <span style="color: red">strieľanie</span>. Tento vzor sa používa aj vtedy keď je použitý nerovný počet schopností tímami, čo znamená, že zostávajúce schopnosti tímu, ktorý si zoradil viac schopností budú uskutočnené za sebou po tom, čo druhý tím ukončí svoj ťah.  
Keď je daný tím na rade, každý v tíme použije jednu schopnosť, aby boli zoradené. Napríklad, ak sa hráč z Dalton-ovho gangu hýbe a strieľa skôr ako hráč z Cook-ovho gangu použije sektorové liečenie, dané schopnosti budú vykonané v tomto poradí: <span style="color: red">pohyb</span>, <span style="color: blue">sektorové liečenie</span>, <span style="color: red">strieľanie</span>. Tento vzor sa používa aj vtedy keď je použitý nerovný počet schopností tímami, čo znamená, že zostávajúce schopnosti tímu, ktorý si zoradil viac schopností budú uskutočnené za sebou po tom, čo druhý tím ukončí svoj ťah.  
[[Súbor:Dobrodružstvá Časováos.png|center|Časová os v používaní, predtým ako sú súperove ťahy odkryté]]
[[Súbor:MPI Časová os.png|center|Časová os v používaní, predtým ako sú súperove ťahy odkryté]]


=== Schopnosti, pohyb & strieľanie ===
=== Schopnosti, pohyb & strieľanie ===
V spodnej časti dobrodružstva uvidíte od 2 do 5 schopností vzhľadom na schopnosti, ktoré ste si vybrali v predsieni. Táto časť vždy zahŕňa pohyb, útok a zvyšné 3 schopnosti vlastného výberu. Dávajte pozor na smer vašich striel – môžete zasiahnuť svojho spoluhráča!
V spodnej časti uvidíte od 2 do 5 schopností vzhľadom na k tomu, ktoré ste si vybrali v predsieni. Táto časť vždy zahŕňa pohyb, útok a zvyšné 3 schopnosti vlastného výberu.
 
[popisy k obrázkom schopností]


{|
{|
Riadok 57: Riadok 55:
  |-
  |-
  | [[File:Liečenie.jpg]]
  | [[File:Liečenie.jpg]]
  | Liečenie: vylieči zvolený cieľ (seba, spoluhráča) o 5% maximálneho zdravia  ''[Výdrž: 1; Znovunačítanie: 3 kolá; Dosah: 5 políčok]''
  | '''Liečenie''': vylieči zvolený cieľ (seba, spoluhráča) o 5% maximálneho zdravia  ''[Výdrž: 1; Znovunačítanie: 3 kolá; Dosah: 5 políčok]''
  |-
  |-
  | [[File:Sektorové liečenie.jpg]]
  | [[File:Sektorové liečenie.jpg]]
  | Sektorové liečenie, vylieči všetky spojenecké jednotky o 10% z ich chýbajúceho zdravia  ''[Výdrž: 1; Znovunačítanie: 5 kolá; Dosah: 5 políčok]''
  | '''Sektorové liečenie''': vylieči všetky spojenecké jednotky o 10% z ich chýbajúceho zdravia  ''[Výdrž: 1; Znovunačítanie: 5 kolá; Dosah: 5 políčok]''
  |-
  |-
  | [[File:Rýchla strela.jpg]]
  | [[File:Rýchla strela.jpg]]
  |  Rýchla strela: vystrelí 2 rôzne strely so 75% poškodením ''[Výdrž: 1; Znovunačítanie: 3 kolá]''
  |  '''Rýchla strela''': vystrelí 2 rôzne strely so 75% poškodením ''[Výdrž: 1; Znovunačítanie: 3 kolá]''
  |-
  |-
  | [[File:Ovplyvnenie.jpg]]
  | [[File:Ovplyvnenie.jpg]]
  | Ovplyvnenie: zvýši poškodenie spojeneckých jednotiek o 5% ''[Výdrž: 1; Znovunačítanie: 1 kolo; Dosah: 5 políčok]''
  | '''Ovplyvnenie''': zvýši poškodenie spojeneckých jednotiek o 5% ''[Výdrž: 1; Znovunačítanie: 1 kolo; Dosah: 5 políčok]''
  |-
  |-
  | [[File:Sudy.jpg]]
  | [[File:Sudy.jpg]]
  | Sudy: vytvorí  5 sudov v smere vášho výberu, ktoré zablokujú jednu strelu a blokujú pohyb ''[Výdrž: 1; Znovunačítanie: 3 kolá; Trvanie: 1 kolo]''
  | '''Sudy''': vytvorí  5 sudov v smere vášho výberu, ktoré zablokujú jednu strelu a blokujú pohyb ''[Výdrž: 1; Znovunačítanie: 3 kolá; Trvanie: 1 kolo]''
  |-
  |-
  | [[File:Orlie oko.jpg]]
  | [[File:Orlie oko.jpg]]

Verzia z 18:27, 7. november 2014

MPI logo.png

Dobrodružstvá sú ďalšia živá ťahová mini-hra po bojoch o pevnosti, avšak pre menší počet hráčov. Na rozdiel od pevnostných bojov tu je veľké množstvo herných režimov a samotná hra je oveľa rozmanitejšia, ako pohyb a strieľanie raz za kolo. Ako zelenáči, tak aj veteráni určite ocenia nový 3D pohľad. Predtým ako sa dostanete do vášho prvého súboja, tento sprievodca vám odkryje základy dobrodružstiev.


Začíname

Prístup cez hlavnú lištu


Prístup z mapy

Prístup k Dobrodružstvám je možný z dvoch miest. Buď cez hlavnú, spodnú lištu, kliknutím na vhodnú ikonku a zároveň na samotné Dobrodružstvá alebo z mapy.

MPI obrázok.png

Do Dobrodružstiev sa dostaneme tým, že sa pridáme do rozdeľovacieho radu. Na pridanie sa do rady, jednoducho klikneme na Pripojiť sa do radu v rozbaľovacom menu. Keď sa nazbiera dostatočný počet hráčov, budete upozornení cez prehliadačové oznámenie, automaticky budete premiestnený do hernej predsiene a hra môže začať.

Herná predsieň

Okno v predsieni zobrazuje oba tímy a umožňuje vám pripraviť sa na hru. Ak nemáte žiadnu zbraň, zobrazí sa vám vedľa mena ikona „žiadna zbraň“. Na vrchu okna nájdete 3 prázdne štvorčeky označené ako „vaše schopnosti“. Kliknutím na hociktorý štvorček si môžete vybrať schopnosť, ktorú budete v boji používať. Keď sa vám teda otvorí tento zoznam schopností, ktoré sú k dispozícii, priložte kurzor myši ku každej schopnosti, aby ste videli jej podrobný popis. Po uplynutí času na výber schopností, budete automaticky presunutý do hry.

Ak nejaký hráč opustí rozdeľovaciu predsieň, predsieň bude automaticky uzavretá a hráčov vráti na úvodné okno s dobrodružstvami. Prosíme, buďte ohľaduplní k ostatným hráčom a zbytočne predsieň neopúšťajte. Za opustenie predsiene je niekoľko minútové blokovanie dobrodružstiev pre hráča, ktorý predsieň opustil.

Mapa

MPI obrázok2.png

Podobne ako pevnostná mapa, tak aj mapa dobrodružstiev je rozdelená na malé štvorčeky, nazývané políčka, pričom v každom môže byť súčasne len jeden hráč. Na mape môžete nájsť dva druhy objektov. Jedny, malé, sú len ako dekorácia (kosti, kamienky, trsy trávy a pod.) - tie v pohybe nebránia. Druhé objekty sú už väčšie (barely, kočiare, ploty, stromy či budovy) - tie však v pohyb i strieľaní bránia a treba ich obísť. Sektory majú niekoľko odtieňov s odlišným významom:

  • Bežné sektory, polia nie sú vytieňované žiadnou farbou, môžete cez ne normálne prechádzať a strieľať pokiaľ nie sú blokované budovou, alebo inou prekážkou
  • Oblasť miesta oživenia tvojho tímu je zelená
  • Oblasť miesta oživenia súpera je šedá
  • Nezabrané neutrálne územie sú znázornené bielou
  • Oblasti obsadené Dalton-ovým gangom sú červené
  • Oblasti obsadené Cook-ovým gangom sú modré
Pri voľbe pohybu vám modré pole naznačí možnosť, kam najďalej môžte ísť. Jasne sú vidno prekážky, ktoré vám bránia v pohybe.

Základ hrania

Dobrodružstvá sú tvorené sériou po sebe idúcich kôl. Každé kolo trvá 30 sekúnd, čo dáva hráčom čas, aby použili toľko schopností, koľko umožňuje výdrž. Keď vyprší čas kola, akcie daného kola prebehnú a následne sa začne ďalšie kolo.

Výdrž a usporiadanie príkazov

Každý hráč má 2 body výdrže na kolo. Na začiatku každého nového kola sa tieto body zresetujú, nemôžu sa však preniesť do ďalšieho kola. Schopnosti môžu spotrebovať 1, alebo oba body z dostupnej výdrže, čo vám umožňuje použiť buď 2 schopnosti vyžadujúce 1 bod výdrže, alebo 1 schopnosť, ktorá vyžaduje 2 body výdrže. Ak zrušíte ťah schopnosti, vráti sa vám daný bod výdrže späť.

MPI Lišta schopností.png

Keď je daný tím na rade, každý v tíme použije jednu schopnosť, aby boli zoradené. Napríklad, ak sa hráč z Dalton-ovho gangu hýbe a strieľa skôr ako hráč z Cook-ovho gangu použije sektorové liečenie, dané schopnosti budú vykonané v tomto poradí: pohyb, sektorové liečenie, strieľanie. Tento vzor sa používa aj vtedy keď je použitý nerovný počet schopností tímami, čo znamená, že zostávajúce schopnosti tímu, ktorý si zoradil viac schopností budú uskutočnené za sebou po tom, čo druhý tím ukončí svoj ťah.

Časová os v používaní, predtým ako sú súperove ťahy odkryté

Schopnosti, pohyb & strieľanie

V spodnej časti uvidíte od 2 do 5 schopností vzhľadom na k tomu, ktoré ste si vybrali v predsieni. Táto časť vždy zahŕňa pohyb, útok a zvyšné 3 schopnosti vlastného výberu.

Pohyb.jpg Na pohyb kliknite na túto ikonu, následne kliknite na políčko na mape v oblasti tieňu okolo vás. Posuniete sa tam ďalšie kolo! [Výdrž: 1]
Útok.jpg Na útočenie kliknite na túto ikonu, následne kliknite na súpera na mape. Ďalšie kolo budete strieľať jeho smerom! [Výdrž: 1]
Voliteľné schopnosti
Liečenie.jpg Liečenie: vylieči zvolený cieľ (seba, spoluhráča) o 5% maximálneho zdravia [Výdrž: 1; Znovunačítanie: 3 kolá; Dosah: 5 políčok]
Sektorové liečenie.jpg Sektorové liečenie: vylieči všetky spojenecké jednotky o 10% z ich chýbajúceho zdravia [Výdrž: 1; Znovunačítanie: 5 kolá; Dosah: 5 políčok]
Rýchla strela.jpg Rýchla strela: vystrelí 2 rôzne strely so 75% poškodením [Výdrž: 1; Znovunačítanie: 3 kolá]
Ovplyvnenie.jpg Ovplyvnenie: zvýši poškodenie spojeneckých jednotiek o 5% [Výdrž: 1; Znovunačítanie: 1 kolo; Dosah: 5 políčok]
Sudy.jpg Sudy: vytvorí 5 sudov v smere vášho výberu, ktoré zablokujú jednu strelu a blokujú pohyb [Výdrž: 1; Znovunačítanie: 3 kolá; Trvanie: 1 kolo]
Orlie oko.jpg Orlie oko: zvýši šancu na zásah vašej ďalšej strely o 50% a šancu kritického zásahu o 20% [Výdrž: 1; Znovunačítanie: 3 kolá; Trvanie: 1 kolo]
Hadia strela.jpg Hadia strela: vystrelí jednu bežnú strelu a jed spôsobuje ďalších 10% poškodenia z celkového zdravia protivníka po dobu 3 kolá [Výdrž: 1; Znovunačítanie: 3 kolá; Trvanie: 3 kolá]
Pasca.jpg Pasca: dáva 50% šancu, že váš cieľ bude znehybnený, teda sa nemôže pohnúť počas zvyšku kola [Výdrž: 1; Znovunačítanie: 5 kôl; Trvanie: 1 kolo; Dosah: 8 políčok]

Kritický zásah

V hre je veľmi nízka šanca na kritický zásah, ktorý spôsobuje 25% viac poškodenia. Poškodenie kritickým zásahom je v hre znázornené žltou farbou, v kontraste s bežným zásahom znázorneným v animácii červenou.

Dosiahnutie víťazstva

Cieľ hry je daný herným režimom dobrodružstva. V niektorých režimoch je potrebné zabiť všetkých súperov. V iných hrách, typu dominancia, sa do hry znovu objavíte , po tom, čo ste boli zabití a musíte plniť rôzne ciele hry. Ak hra zaznamená neaktivitu niekoľko kôl, bude automaticky ukončená bez ohľadu na to či bol dosiahnutý cieľ hry, alebo nie.

Body schopností a bonusy

Sú 4 základné faktory, ktoré ovplyvňujú štatistiky dobrodružstiev: vaša úroveň, zbraň do ľavej ruky (puška), oblečenie, aktívne posilnenia. Na rozdiel od pevností, dvaja hráči s rovnakou úrovňou, oblečením, posilnením budú rovnako efektívni, aj vtedy ak majú odlišné body zdravia a schopností.

Úroveň postavy

Vaša úroveň určuje základné zdravie v hre. Toto zdravie vašu efektívnosť neznevýhodňuje v žiadnom sektore.

Zbraň ľavej ruky

Iba poškodenie, body vlastností a multiplayer bonusy vašej pušky vylepšujú vaše štatistiky dobrodružstiev, nie schopnosti ani žiadne iné bonusy.

Poškodenie

Základné poškodenie v hre určuje puška, ktorú máte.

Sila

Sila poskytuje hlavný bonus k vášmu základnému zdraviu. Nevýhoda - čím vyššie zdravie, tým je nižšia šanca na zásah a uhnutie.

Pohyblivosť

Pohyblivosť zvyšuje šancu na úhyb.

Zručnosť

Zručnosť zvyšuje poškodenie, ktoré spôsobíte.

Charizma

Charizma zvyšuje šancu na spôsobenie kritického zásahu.

Všetky veci & posilnenia

Bonusy do útoku a obrany môžte získať len z oblečenia. Schopnosti či iné posilnenia vám lepšie štatistiky v dobrodružstvách nespravia.

Útok

Útok, napr. zo Zlatej pušky, poskytuje ďalší bonus k šanci na zásah a môže zvýšiť výšku poškodenia.

Obrana

Obrana, napr. zo Zlatej pušky, poskytuje bonus k vášmu zdraviu ale taktiež zvyšuje šancu na úhyb.

Vzdialenosť

Čím ste ďalej od svojho cieľa, tým je nižšia šanca, že zásah bude úspešný a poškodenie bude tiež menšie.

Systém odmien

Keď sa váš tím priblíži k dosiahnutiu víťazstva, získate stupňové odmeny. Jednotlivé stupňové odmeny označujú isté hranice bodov, a to 7 (50VB), 14 (100VB), 21 (150VB), 28 (200VB), 35 (250VB) bodov pri režime dominancie. Teda čím na vyššej hranici bodov ste, tým lepšie odmeny ako účastník dostanete z dobrodružstva. Vaše odmeny dostanete bez ohľadu na to či váš tím prehral, alebo vyhral, resp. hra bola ukončená z dôvodu neaktivity.

Veteránske body

Veteránske body sú novou menou vytvorenou špeciálne pre dobrodružstvá. Po tom, čo je hra ukončená, získaš isté množstvo veteránskych bodov v závislosti od hranice bodov, ktoré váš tím dosiahol. (Ak ukončíte dobrodružstvo predčasne, alebo príliš skoro, nedostanete žiadnu odmenu). Tieto hodnoty sú od 250 veteránskych bodov za dosiahnutie poslednej hranice bodov, až po 0, ak nebola dosiahnutá žiadna hranica. Veteránske body môžete minúť v UP obchode. Všetky veci, ktoré môžu byť zakúpené veteránskymi bodmi sú umiestnené vo Veteránskej časti UP obchodu, označené ikonou veteránskych bodov.

Ukoristené truhlice

Ukoristené truhlice sú nové druhy truhlice vytvorené pre dobrodružstva. Obsahujú rôzne druhy posilnení a rovnako aj úplne novú sadu Odpadlíka. Tieto truhlice je možné získať ak sa podieľate 20% na dosiahnutí poslednej hranice bodov v dobrodružstve, alebo ich je možné zakúpiť za veteránske body v UP obchode.

Herné režimy

Dobrodružstva ponúkajú rôzne herné režimy, bohužiaľ, momentálne je zatiaľ spustený iba jediný, dominancia.

Dominancia

V dominancii musia hráči obsadiť 3 strategické body: Banku, Salón, Ropný vrt a udržať ich tak dlho ako vedia. Za každú budovu, ktorú má pod kontrolou váš tím, dostanete na konci kola 1 bod. Tím, ktorí prvý získa 35 bodov, vyhráva hru, resp. ak vyprší počet kôl a nie je dosiahnutý dostatočný počet bodov, vyhráva tím, ktorý vedie hru. Skóre a kontrolu budov vidíte na hornej lište.

Získavanie budov

Všetky budovy sú na začiatku neutrálne. Aby ste získali budovu pod vašu kontrolu, musíte sa postaviť do políčok okolo nej. Čím viac spoluhráčov je v tejto oblasti, tým rýchlejšie danú budovu získate pre seba. Keď raz získate budovu, nie je potrebné pri nej zostávať; stratiť budovu môžete, ak sa do okolia budovy dostane súper.

Aktuálny stav kontroly nad budovami je zobrazený na hornej lište. Farba pozadia vnútorného kruhu zobrazuje farbu tímu, ktorý práve obsadil budovu. Ak je budova v procese obsadzovania vonkajší kruh ukazuje úroveň kontroly nad daným územím Medzi neutrálnou úrovňou (±0) a obsadenou (±3) sú 2 medziúrovne, odlíšené veľkosťou vnútorného kruhu, teda buď tvorí jednu tretinu, alebo dve tretiny vonkajšieho kruhu. Každý hráč v oblasti ovplyvňuje úroveň preberania o 1 bod. Teda ak sú v sektore pri budove dvaja hráči rovnakého gangu (+2 k obsadeniu) a 1 hráč zo súperovho gangu (+1 k obsadeniu), získate pre dané územie 1 bod k obsadeniu. získať bod ku skóre je možné až keď máte absolútnu dominanciu nad budovou, teda pole okolo budovy sa zmení na farbu vášho tímu. Ak chcete prebrať budovu, ktorú má obsadenú súper, musíte ju najprv dostať do neutrálnej úrovne a potom do svojej, čo zaberie niekoľko ťahov, ak je v sektore iba 1 hráč.

Oživenie

Na rozdiel od ostatných herných režimoch, ak zomriete v režime dominancia, znovu sa objavíte v začiatočnej oblasti o 3 kolá neskôr. Avšak počas tohto času bude váš tím znevýhodnený o 1 hráča.

Dosiahnutie víťazstva

Tím, ktorý prvý získa 35 bodov v režime dominancia, vyhráva. Ak oba tímy získajú súčasne 35 bodov, alebo žiaden tím nedosiahne tento počet, o víťazovi sa rozhodne podľa nasledujúcich bodov:

  • Tím s vyšším počtom bodov dominancie vyhráva
  • Tím, ktorý zabil viac protivníkov vyhráva
  • Tím, ktorí spôsobil viac poškodenia vyhráva

Dostupné mapy

  • Útok na Tombstone