Z Wiki The-West SK
Verzia z 18:11, 5. november 2018, ktorú vytvoril Linteo (diskusia | príspevky)
(rozdiel) ← Staršia verzia | Aktuálna úprava (rozdiel) | Novšia verzia → (rozdiel)
Prejsť na: navigácia, hľadanie
P Obsah truhlice.png
Dobrodružstvá
MPI logo.png


Dobrodružstvá sú ďalšia živá ťahová mini-hra po bojoch o pevnosti, avšak pre menší počet hráčov. Na rozdiel od pevnostných bojov tu je veľké množstvo herných režimov a samotná hra je oveľa rozmanitejšia, ako pohyb a strieľanie raz za kolo. Ako zelenáči, tak aj veteráni určite ocenia nový 3D pohľad. Predtým ako sa dostanete do vášho prvého súboja, tento sprievodca vám odkryje základy dobrodružstiev.

Začíname

Prístup cez hlavnú lištu


Prístup z mapy

Prístup k Dobrodružstvám je možný z dvoch miest. Buď cez hlavnú, spodnú lištu, kliknutím na vhodnú ikonku a zároveň na samotné Dobrodružstvá alebo tiež z mapy (Krajina 15).

MPI obrázok.png

Do Dobrodružstiev sa dostaneme tak, že sa pridáme do rozdeľovacieho radu kliknutím na Začať čakať.png. Keď sa nazbiera dostatočný počet hráčov (6/8/10), budete upozornení cez prehliadačové oznámenie a následne na to musíte potvrdiť vstup kliknutím na Som pripravený!.png. Keď všetci účastníci potvrdia vstup, automaticky budete premiestnený do hernej predsiene.

Herná predsieň

Okno v predsieni zobrazuje oba tímy a umožňuje vám pripraviť sa na hru. Ak nemáte žiadnu ľavú zbraň (pušku), zobrazí sa vám vedľa mena ikona Žiadna zbraň. Na vrchu okna nájdete 3 prázdne štvorčeky označené ako „vaše schopnosti“. Kliknutím na akýkoľvek štvorček si môžete vybrať schopnosť, ktorú budete v súboji používať. Keď sa vám teda otvorí tento zoznam schopností, ktoré sú k dispozícii, priložte kurzor myši ku každej schopnosti, aby ste videli jej podrobný popis. Po uplynutí času na výber schopností, budete automaticky presunutý do hry a hra môže začať.

Ak nejaký hráč opustí rozdeľovaciu predsieň, predsieň bude automaticky uzavretá a hráčov vráti na úvodné okno s dobrodružstvami. Prosíme, buďte ohľaduplní k ostatným hráčom a zbytočne predsieň neopúšťajte. Za opustenie predsiene je niekoľko minútové blokovanie dobrodružstiev pre hráča, ktorý predsieň opustil.

Mapa

MPI obrázok2.png

Podobne ako pevnostná mapa, tak aj mapa dobrodružstiev je rozdelená na malé štvorčeky, nazývané políčka, pričom v každom môže byť súčasne len jeden hráč. Na mape môžete nájsť dva druhy objektov. Jedny, malé, sú len ako dekorácia (kosti, kamienky, trsy trávy a pod.) - tie v pohybe nebránia. Druhé objekty sú už väčšie (barely, kočiare, ploty, stromy či budovy) - tie už však v pohybe i strieľaní bránia a treba ich obísť. Sektory majú niekoľko odtieňov s odlišným významom:

 • Bežné sektory, polia nie sú vytieňované žiadnou farbou, môžete cez ne normálne prechádzať a strieľať pokiaľ nie sú blokované budovou, alebo inou prekážkou
 • Oblasť miesta oživenia tvojho tímu je zelená
 • Oblasť miesta oživenia súpera je šedá
 • Nezabrané neutrálne územie sú znázornené bielou
 • Oblasti obsadené Dalton-ovým gangom sú červené
 • Oblasti obsadené Cook-ovým gangom sú modré
Pri voľbe pohybu vám modré pole naznačí priestor, kam najďalej môžte ísť. Jasne sú vidno prekážky, ktoré vám bránia v pohybe.

Základ hrania

Dobrodružstvá sú tvorené sériou po sebe idúcich kôl. Každé kolo trvá 30 sekúnd, čo dáva hráčom čas, aby použili toľko schopností, koľko umožňuje výdrž. Keď vyprší čas kola, akcie daného kola prebehnú a následne sa začne ďalšie kolo.

Výdrž a usporiadanie príkazov

Každý hráč má 2 body výdrže na každé kolo. Na začiatku každého nového kola sa tieto body zresetujú, nemôžu sa však preniesť do ďalšieho kola. Každá schopnosť spotrebuje 1 bod dostupnej výdrže, čo vám umožňuje každé nové kolo použiť maximálne dve rôzne schopnosti. Ak zrušíte ťah schopnosti, vráti sa vám daný bod výdrže späť.

MPI Lišta schopností.png

Keď je daný tím na rade, prvá použitá schopnosť každého hráča z tímu sa zoradí podľa toho, kto ju kedy zadal. Napríklad, ak sa hráč z Dalton-ovho tímu hýbe a strieľa skôr ako hráč z Cook-ovho tímu použije sektorové liečenie, dané schopnosti budú vykonané v tomto poradí: pohyb, sektorové liečenie, strieľanie. Tento vzor sa používa aj vtedy keď je použitý nerovný počet schopností tímami, čo znamená, že zostávajúce schopnosti tímu, ktorý si zoradil viac schopností budú uskutočnené za sebou po tom, čo druhý tím ukončí svoj ťah. Dávajte pozor na smer vašich striel – môžete zasiahnuť svojho spoluhráča!

Časová os v používaní, predtým ako sú súperove ťahy odkryté

Schopnosti, pohyb & strieľanie

Nižšie môžeš vidieť prehľad všetkých schopností, ktoré si môžeš vybrať v predsieni. Táto časť vždy zahŕňa pohyb, streľbu a zvyšné 3 schopnosti podľa vlastného výberu.

Ikona Názov Popis Spotreba výdrže Počet kôl na obnovenie Trvanie kôl danej schopnosti Dosah danej schopnosti
Pohyb.jpg Pohyb Umožní presun postavy max. o 5 polí 1


Streľba.jpg Streľba Vystrelí na označený cieľ 1


Voliteľné schopnosti
Liečenie.jpg Liečenie Vylieči zvolený cieľ (seba, spoluhráča) o 5% maximálneho zdravia 1 3
5
Sektorové liečenie.jpg Plošné liečenie Vylieči všetkých blízkych priateľských členov bandy o 10% z ich chýbajúceho zdravia 1 5
5
Rýchla strela.jpg Rýchla strela Vystrelí 2 rôzne strely so 75% poškodením 1 3

Ovplyvnenie.jpg Inšpirácia Zvýši poškodenie blízkych priateľských členov bandy o 20% 1 3 1 5
Sudy.jpg Sudy Vytvorí 5 sudov v smere tvojho výberu, ktoré zablokujú jednu strelu a blokujú pohyb 1 3 1
Orlie oko.jpg Orlie oko Zvýši šancu na zásah tvojej ďalšej strely o 75% a šancu kritického zásahu o 50% 1 3 1
Hadia strela.jpg Hadia strela Vystrelí jednu bežnú strelu a jed spôsobuje ďalších 10% poškodenia z celkového zdravia protivníka po dobu 3 kolá 1 3 3
Pasca.jpg Pasca Dáva 50% šancu, že tvoj cieľ bude znehybnený a nebude sa môcť pohnúť počas zvyšku kola 1 5 1 8

Kritický zásah

V hre je veľmi nízka šanca na kritický zásah, ktorý spôsobuje o 25% viac poškodenia. Poškodenie kritickým zásahom je v hre znázornené žltou farbou, v kontraste s bežným zásahom znázorneným v animácii červenou.

Dosiahnutie víťazstva

Cieľ hry je daný herným režimom dobrodružstva. V niektorých režimoch je potrebné zabiť všetkých súperov. V iných hrách, typu dominancia, sa do hry znovu objavíte , po tom, čo ste boli zabití a musíte plniť rôzne ciele hry. Ak hráč neprejaví aktivitu po dobu 4 kôl, bude automaticky odpojený. Opätovným spustením Dobrodružstiev sa však môžete vrátiť späť do hry, ak ešte neskončila. V prípade, že opustíte hru, nemôžete sa zúčastniť inej hry po dobu trvania predošlej. V hre je zatiaľ len jeden režim, Dominancia.

MPI Neaktivita.png Hráč bol odpojený z dôvodu neaktivity
MPI Odhlásenie.png Hráč úmyselne opustil hru
MPI Odpojenie.png Hráč sa na konci hry už odpojil

Blokovanie hry

Sú dva dôvody, kedy môžeš byť potrestaný časovým obmedzením hrania Dobrodružstiev - banom:

 • Opustenie Hernej predsiene - počas prípravy hry. Pokiaľ sa ti nepáči tím, môžeš ho opustiť, no počet opustení vzrastie na 1x - budeš musieť čakať 3 minúty pre prihlásenie do novej hry.
 • Opustenie priamo rozohranej hry (vpravo na spodnom panely). Môžeš sa síce pripojiť späť do hry, pokiaľ neskončila, no penalizácii sa už nevyhneš. Pokiaľ opustíš hru niekoľkokrát za sebou, počet opustení bude narastať a teda aj dĺžka obmedzenia bude vyššia.

Dĺžka obmedzenia bude upravená na 0 po odohraní hry bez opustenia.

Počet opustení hry 1x 2x 3x 4x 5x 6x 7x
Dĺžka obmedzenia 3 min 15 min 1 hod 2 hod 3 hod 6 hod 24 hod

Vplyv úrovne postavy a pušky

Vplyv na úspešnosť v Dobrodružstvách majú dva základné faktory: úroveň postavy a zbraň ľavej ruky (puška). Na rozdiel od pevností, dvaja hráči s rovnakou úrovňou a zbraňou budú rovnako efektívni, aj vtedy ak majú odlišné body zdravia a schopností.

Bonus Boja o pevnosť - Útok/Obrana z ostatného oblečenia, prípadne z bonusov súprav a posilnení majú tiež vplyv na Dobrodružstvá. Čiže pokiaľ máš napr. oblečený Odpadlíkov klobúk, bude ti z neho tiež pripočítaný bonus Bonus Boja o pevnosť - Útok/Obrana.

Úroveň postavy

Vaša úroveň určuje základné zdravie v hre. Každý hráč má základ 1000 bodov zdravia a každou úrovňou získa +10 bodov zdravia. Toto zdravie vašu efektívnosť neznevýhodňuje v žiadnom sektore. Strata zdravia v Dobrodružstvách sa neprejaví na zdraví v hre.

Zbraň ľavej ruky

Iba poškodenie, body vlastností a multiplayer bonusy vašej pušky vylepšujú vaše štatistiky dobrodružstiev, nie schopnosti ani žiadne iné bonusy v hre.
Základné poškodenie v hre určuje puška, ktorú máte.

Schopnosti z pušky vám vylepšujú:

 • Sila.png Sila Sila poskytuje hlavný bonus k vášmu základnému zdraviu.
  Nevýhoda - čím vyššie zdravie, tým je nižšia šanca na zásah a uhnutie.
 • Pohyblivosť.png Pohyblivosť Pohyblivosť zvyšuje šancu na úhyb.
 • Zručnosť.png Zručnosť Zručnosť zvyšuje poškodenie, ktoré spôsobíte.
 • Charizma.png Charizma Charizma zvyšuje šancu na spôsobenie kritického zásahu.
 • Bonus Útok.png Boj o pevnosť - Útok Bonus útoku pre boj o pevnosť pridáva sekundárny bonus k vašej šanci na zásah a výšky poškodenia.
 • Bonus Obrana.png Boj o pevnosť - Obrana Bonus obrany pre boj o pevnosť pridáva sekundárny bonus k vášmu zdraviu, avšak má vplyv na zníženie šanci na zásah a úhyb.

Vzdialenosť

Čím ste ďalej od svojho cieľa, tým je nižšia šanca, že zásah bude úspešný a poškodenie bude tiež menšie.

Systém odmien

Keď sa váš tím priblíži k dosiahnutiu víťazstva, odmeny získate podľa stupňov. Jednotlivé stupňové odmeny označujú isté hranice bodov, a to 7b (50VB), 14b (100VB), 21b (150VB), 28b (200VB), 35b (250VB) bodov pri režime dominancia. Teda čím vyššiu hranicu bodov dosiahnete, tým lepšie odmeny ako účastník získate. Vaše odmeny dostanete bez ohľadu na to či váš tím prehral, alebo vyhral alebo bola hra ukončená z dôvodu neaktivity.

Veteránske body

MPI Veteránske body.png

Veteránske body sú novou menou vytvorenou špeciálne pre dobrodružstvá. Po tom, čo je hra ukončená, získaš isté množstvo veteránskych bodov v závislosti od hranice bodov, ktoré váš tím dosiahol. Veteránske body môžete minúť v obchode UP. Všetky predmety, ktoré môžu byť zakúpené veteránskymi bodmi sú umiestnené vo Veteránskej časti UP obchodu, označené ikonou veteránskych bodov.

MPI VB shop.png

Truhlice s korisťou

Ukoristená truhlica.png

Truhlice s korisťou sú nové druhy truhlice vytvorené pre dobrodružstva. Obsahujú rôzne druhy posilnení a rovnako aj úplne novú sadu Odpadlíka. Vždy, ak váš tím dosiahne víťazstvo, má z neho každý hráč 20% šancu, že túto truhlicu obdrží. Táto šanca je aj v prípade, že hra skončí 35:35 a víťaz je vybraný na základe ďalších znakov (počet KO, výška poškodenia,...).
Taktiež ich je možné zakúpiť za veteránske body v obchode UP.

P Obsah truhlice.png
Ukoristená truhlica.png Obsah veteránskej truhlice
X ďalekonosný revolver.png

Hanksov ďalekonosný revolver

Poškodenie: 10 - 50
(+1,8 Na úroveň)


+0,08 Sila (Na úroveň)

X ďalekonosný revolver.png

Hodgeho ďalekonosný revolver

Poškodenie: 10 - 50
(+1,8 Na úroveň)


+0,08 Pohyblivosť (Na úroveň)

X ďalekonosný revolver.png

Hamageho ďalekonosný revolver

Poškodenie: 10 - 50
(+1,8 Na úroveň)


+0,08 Zručnosť (Na úroveň)

X ďalekonosný revolver.png

Haimov ďalekonosný revolver

Poškodenie: 10 - 50
(+1,8 Na úroveň)


+0,08 Charizma (Na úroveň)

Odpadlíková puška.png

Odpadlíková puška

Poškodenie: 20 - 40
(+2,1 Na úroveň)


+0.02 Sila (Na úroveň)
+0.02 Pohyblivosť (Na úroveň)
+0.02 Zručnosť (Na úroveň)
+0.02 Charizma (Na úroveň)


+0,1 Body zdravia (Na úroveň)
+0,04 Stavanie (Na úroveň)


Bonus boja o pevnosť
+0.5 Obrana
+0.5 Útok

Odpadlíkov nôž.png

Odpadlíkov nôž

Poškodenie: 1 - 10
(+0,9 Na úroveň)


+0,04 Charizma (Na úroveň)


+0,08 Jazda na koni (Na úroveň)
+0,06 Vodcovstvo (Na úroveň)


Bonus boja o pevnosť
+0.5 Obrana
+0.5 Útok

Odpadlíkov revolver.png

Odpadlíkov revolver

Poškodenie: 1 - 10
(+0,9 Na úroveň)


+0,04 Charizma (Na úroveň)


+0,08 Jazda na koni (Na úroveň)
+0,06 Vodcovstvo (Na úroveň)


Bonus boja o pevnosť
+0.5 Obrana
+0.5 Útok

Odpadlíkov klobúk.png

Odpadlíkov klobúk

+0,2 Strieľanie (Na úroveň)
+0,2 Sila úderu (Na úroveň)
+0,12 Obchodovanie (Na úroveň)
+0,12 Body zdravia (Na úroveň)


Bonus boja o pevnosť
+0.5 Obrana
+0.5 Útok

Odpadlíkova šatka.png

Odpadlíkova šatka

+0,02 Pohyblivosť (Na úroveň)


+0,16 Jazda na koni (Na úroveň)
+0,14 Plávanie (Na úroveň)
+0,18 Stavanie (Na úroveň)


Bonus boja o pevnosť
+0.5 Obrana
+0.5 Útok

Odpadlíkov kabát.png

Odpadlíkov kabát

+0,02 Zručnosť (Na úroveň)
+0,02 Charizma (Na úroveň)


+0,2 Jazda na koni (Na úroveň)
+0,18 Obchodovanie (Na úroveň)
+0,1 Plávanie (Na úroveň)
+0,24 Vodcovstvo (Na úroveň)


Bonus boja o pevnosť
+0.5 Obrana
+0.5 Útok

Odpadlíkov opasok.png

Odpadlíkov opasok

+0,22 Strieľanie (Na úroveň)
+0,22 Sila úderu (Na úroveň)
+0,12 Body zdravia (Na úroveň)


Bonus boja o pevnosť
+0.5 Obrana
+0.5 Útok

Odpadlíkove nohavice.png

Odpadlíkove nohavice

+0,02 Zručnosť (Na úroveň)


+0,18 Obchodovanie (Na úroveň)
+0,12 Vodcovstvo (Na úroveň)
+0,2 Stavanie (Na úroveň)


Bonus boja o pevnosť
+0.5 Obrana
+0.5 Útok

Odpadlíkove topánky.png

Odpadlíkove topánky

+0,04 Sila (Na úroveň)
+0,04 Zručnosť (Na úroveň)


+0,08 Strieľanie (Na úroveň)
+0,08 Sila úderu (Na úroveň)
+0,16 Plávanie (Na úroveň)
+0,16 Body zdravia (Na úroveň)


Bonus boja o pevnosť
+0.5 Obrana
+0.5 Útok

Odpadlíkov kôň.png

Odpadlíkov kôň

Rýchlosť: +125%


+0,02 Pohyblivosť (Na úroveň)


+0,08 Jazda na koni (Na úroveň)
+0,05 Vodcovstvo (Na úroveň)


Bonus boja o pevnosť
+0.5 Obrana
+0.5 Útok

Odpadlíkovo sedlo.png

Odpadlíkovo sedlo

+0,04 Sila (Na úroveň)
+0,04 Pohyblivosť (Na úroveň)


+0,02 Obchodovanie (Na úroveň)
+0,1 Plávanie (Na úroveň)
+0,02 Vodcovstvo (Na úroveň)


Bonus boja o pevnosť
+0.5 Obrana
+0.5 Útok

Oceľou okovaná truhlica2.png

Oceľou okovaná truhlica

Obsahuje predmet

Posilnenie dolárov.png

Posilnenie dolárov

+25% peňazí práce a duelov
Trvanie: 8 hodín

Posilnenie skúseností.png

Posilnenie skúseností

+25% skúseností práce, duelov a bojov o pevnosť
Trvanie: 8 hodín

Posilnenie produktov.png

Posilnenie produktov

+25% vylepšenie šance na získanie veci
Trvanie: 8 hodín

Posilnenie šťastia.png

Posilnenie šťastia

+25% vylepšené šťastie
Trvanie: 8 hodín

Čarovný nápoj.png

Čarovný nápoj

+3 Sila
+3 Pohyblivosť
+3 Zručnosť
+3 Charizma
Trvanie: 1 hodinu

Tri štvorlístky.png

Tri štvorlístky

+5% vylepšené šťastie
Trvanie: 1 hodinu

Preplatok daní.png

Preplatok daní

Získavaš za hrsť dolárov

Nápoj s veľmi malým obsahom múdrosti2.png

Nápoj s veľmi malým obsahom múdrosti

1% skúseností do ďalšej úrovne

Herné režimy

Dobrodružstvá ponúkajú rôzne herné režimy, avšak v hre je zatiaľ len jeden, Dominancia.

Dominancia

MPI obrázok3.png

V dominancii musia hráči obsadiť 3 strategické body: Banku, Salón, Veterný mlyn a udržať ich tak dlho ako vedia. Za každú budovu, ktorú má pod kontrolou váš tím, dostanete na konci kola 1 bod. Tím, ktorí prvý získa 35 bodov, vyhráva hru, resp. ak vyprší počet kôl a nie je dosiahnutý dostatočný počet bodov, vyhráva tím, ktorý vedie hru. Skóre a kontrolu budov vidíte na hornej lište.

Dominancia

Dominancia logo.png

Prehľad máp:

Útok na Tombstone

Dominancia Počet hráčov.png 6 - 10 hráčov
Dominancia Počet tímov.png 2 tímy
Dominancia Počet kôl.png 35 kôl