Z Wiki The-West SK
Verzia z 15:43, 10. október 2015, ktorú vytvoril Linteo (diskusia | príspevky)
(rozdiel) ← Staršia verzia | Aktuálna úprava (rozdiel) | Novšia verzia → (rozdiel)
Prejsť na: navigácia, hľadanie


Predmety

Predmety sú veľmi dôležitou súčasťou hry The West. Určujú tvoj vzhľad a dávajú ti užitočné bonusy. Predmety sú na rôzne časti tela, majú rôzne použitia, každý predmet má rozdielne bonusy v závislosti od farby a tvaru. Môžeš si ich nakúpiť v meste, u obchodníka, nájsť ich behom práce, získať ako odmenu za splnenie nejakej úlohy, nájsť pri boji o pevnosť, získať z hernej akcie alebo ich môžeš kúpiť cez trh. Dávaju ti aj bonusy k tvojim atribútom.


Pokrývky hlavy.png

Pokrývky hlavy

Pokrývky hlavy sú rôzne čelenky, čiapky, klobúky... Môžeš ich kúpiť u Krajčíra. Avšak v hre sú aj také pokrývky hlavy, ktoré v obchode len tak nekúpiš.

Zoznam pokrývok hláv

Náhrdelníky.png

Náhrdelníky

Náhrdelníky sú rôzne šatky, stuhy retiazky... Môžeš ich kúpiť v Zmiešanom tovare. Avšak v hre sú aj také náhrdelníky, ktoré v obchode len tak nekúpiš.

Zoznam náhrdelníkov

Oblečenia.png

Oblečenia

Oblečenia sú rôzne pončá, košele, plášte... Môžeš ich kúpiť u Krajčíra. Avšak v hre sú aj také oblečenia, ktoré v obchode len tak nekúpiš.

Zoznam oblečení

Topánky.png

Topánky

Topánky sú rôzne topánky, čižmy, sandále... Môžeš ich kúpiť u Krajčíra. Avšak v hre sú aj také topánky, ktoré v obchode len tak nekúpiš.

Zoznam topánok

Opasky.png

Opasky

Opasky sa delia podľa praciek (napr. Opasky s vlnenou prackou, Opasky s prackami bizóna, Opasky s nábojmi...). Môžeš ich kúpiť v Zmiešanom tovare. Avšak v hre sú aj také opasky, ktoré v obchode len tak nekúpiš.

Zoznam opaskov

Nohavice.png

Nohavice

Nohavice sú rôzne nohavice, tepláky, chrániče nôh... Môžeš ich kúpiť u Krajčíra. Avšak v hre sú aj také nohavice, ktoré v obchode len tak nekúpiš.

Zoznam nohavíc

Duelové zbrane.png

Duelové zbrane

Duelové zbrane sú strelné a ručné zbrane. Každá zbraň má svoje špecifické rozsahy poškodenia. Toto číslo udáva poškodenie, ktoré uberieš protivníkovi, ak ho zasiahneš. Nedajú sa používať počas boja o pevnosť. Môžeš ich kúpiť u Zbrojára. Avšak v hre sú aj také duelové zbrane, ktoré v obchode len tak nekúpiš.

Zoznam duelových zbraní

Pušky.png

Pušky

Pušky sa používajú pri bojoch o pevnosť. Každá puška má svoje špecifické rozsahy poškodenia. Toto číslo udáva poškodenie, ktoré uberieš protivníkovi na boji, ak ho zasiahneš. Nedajú sa používať v dueloch. Môžeš ich kúpiť u Zbrojára. Avšak v hre sú aj také pušky, ktoré v obchode len tak nekúpiš.

Zoznam pušiek

Jazdecké zvieratá.png

Jazdecké zvieratá

Jazdecké zvieratá sú rôzne (napr. Osol, Mustang, Ťava). Jazdecké zvieratá ti pomáhajú pri rýchlosti, ktorou sa pohybuješ po prérii. Môžeš ich kúpiť v Zmiešanom tovare. Avšak v hre sú aj také jazdecké zvieratá, ktoré v obchode len tak nekúpiš.

Zoznam jazdeckých zvierat

Produkty.png

Produkty

Produky sa nedajú kúpiť v žiadnom obchode. Dajú sa získať napr. pri práci, úlohe, v truhle... Sú potrebné na plnenie rôznych úloh a do súprav.

Zoznam produktov

Nezavedené predmety.png

Nezavedené predmety

Nezavedené predmety sa nenachádzajú v herných svetoch. Väčšinou sú iba na bete alebo sa dajú získať z rôznych špeciálnych akcií, či sú to vývojárske predmety.

Zoznam nezavedených predmetov


Vylepšovanie predmetov

 • 3 identické predmety sa dajú spojiť do predmetu s úrovňou x+1. Príklad: 3 modré šatky sa dajú spojiť do jednej šatky na úrovni 1. Tri šatky na úrovni 1 sa dajú spojiť do jednej šatky na úrovni 2.
 • Vylepšovanie predmetov stojí doláre alebo nuggety, záleží od ceny predmetov a úrovne.
 • Momentálne môžete vylepšovať predmety až do úrovne 5 (to sa môže čoskoro zmeniť).
 • Momentálne sa zvýšia iba nasledujúce bonusy: schopnosti a vlastnosti, poškodenie a rýchlosť cestovania. Fungujú aj predmety, ktorých bonusy sa počítajú podľa úrovne.
 • Vylepšené predmety sú predajné, ale nedajú sa vydražiť. Pozor: Predajná cena sa nemení.
 • Bonusy súprav ostávajú rovnaké. Môžete kombinovať aj predmety rozličných úrovní na fungovanie bonusu zo súpravy.
 • Boli pridané nové úspechy (aj zopár tajných)
 • Za vylepšovanie môžete platiť dolármi alebo nuggetami (poznámka: Momentálne nemáte na výber, musíte platiť len dolármi. Toto sa zmení)
 • Filter v inventári ukáže všetky predmety, ktoré sa dajú vylepšiť. (Čoskoro iba predmety, ktoré máte aspoň 2 kusy)
 • Hľadanie v inventári bolo presunuté na spodok.
 • Ceny viacerých predmetov boli upravené pre lepší balanc a férovejšie ceny pri vylepšovaní.
 • Dôležité: Od úrovne 0 do úrovne 1 dostanete vždy +1 ku schopnosti a vlastnosti. Potom dostanete presne 10% zo základnej hodnoty s každým vylepšením. Funguje matematické zaokrúhlenie - príklad: Základný predmet s +1 silou a +3 silou úderu sa vylepší na úroveň 1. Hodnoty sú potom +2 sila a +4 sila úderu. Na úrovni 2 bude mať predmet stále +2 silu (1,2) a +4 silu úderu (+3,6). Tak to zostane až do úrovne 5, kedy bude mať +2 silu (1,5) a +5 silu úderu (4,5).