Zo stránky Wiki The-West SK
Prejsť na: navigácia, hľadať

Banka

S novými updatmi prišli aj zmeny v banke. Tá sa dá vystavať až na stupeň 10.

Základné informácie

Banka je tak ako v reálnom živote peňažnou inštitúciou. Peniaze v nej sa však narozdiel od reálneho života neúročia a nedajú sa z nej ani požičať. Banka slúži vo Weste výlučne na uloženie peňazí a na platbu. Banka má dve sekcie, jednou je "tvoj panel" kde máš možnosť si prezrieť svoje konto a obraty a druhou sekciou je "mestská pokladňa".

Vklady

Peniaze môžeš vkladať na svoj účet kliknutím na budovu banky v meste. (na obrázku nižšie)

Úroveň 1-3:

Stupen 1-3.png

Úroveň 4-6:

Stupen 4-6.png

Úroveň 7-10:

Stupen 7-10.png

Peniaze sa dajú vkladať v každom meste, len je odlišná miera poplatkov. Tieto peniaze sa nedajú vybrať. Už ani odchod z mesta nič nerieši, lebo peniaze ostávajú v banke. Pred platením si nemusíte peniaze vyberať vyberať lebo sa to nedá, stačí si kúpiť vec a ak nemáte dostatok peňazí v hotovosti a máte dostatočne veľa peňazí v banke, tak systém zaplatí čo najviac z toho čo máte u seba a ostatok doplatí z banky.


Prevod peňazí

Od updatu 1.32 sa dajú prevádzať peniaze z tvojho účtu na účet niekoho iného.

Upozornenie: Táto možnosť nebýva na svete povolená hneď od jeho začiatku. Je to z toho dôvodu, aby nedochádzalo k jej zneužívaniu.

Poplatky

Poplatky platíš pri vklade peňazí (ak sa ale jedná o vklad pomocou nuggetov poplatky neplatíš). Poplatky v tvojom meste sú nepriamo úmerné úrovni banky (vyššia úroveň banky, nižšie poplatky). V cudzom meste sú konštantné = 20 % (charakterová trieda pracovník má výhodu, ale o tom nižšie). Polovica poplatkov ide do mestskej pokladne a druhá polovica na "údržbu konta". Pracovníci platia o 2 % poplatkov menej (s prémiom "Bonus pre postavu" o 4%), majú to ako bonus postavy.

Central bank.png
Stupeň Banky
Poplatok
Zahraničné banky
20%
1 stupeň
13%
2 stupeň
12%
3 stupeň
11%
4 stupeň
10%
5 stupeň
9%
6 stupeň
8%
7 stupeň
7%
8 stupeň
6%
9 stupeň
5%
10 stupeň
4%

Počítanie poplatkov: Poplatok sa počíta na základe počtu vložených peňazí a banky. Si napríklad dobrodruh, v meste máte banku na úrovni 10 [4%] a vložíš si 400 dolárov, nakoľko platíš poplatok 4% na účet ti pripíše len 384 dolárov, lebo tých 16 dolárov sú poplatky. S toho ide 8 dolárov do mestskej kasy a zvyšných 8 "na údržbu konta".

Tvoj panel:

Ako som už spomínal v banke sú dve časti, to jest mestská pokladnica a stav tvojho účtu. V tvojom paneli si môžeš pozrieť obraty a stav tvojho účtu a tiež si tam môžeš vložiť peniaze. Obraty slúžia na prehľad tvojich peňažných úkonov.

Tip: mínusová hodnota sa zjavuje pri transakcii aj v prípade, že vkladáte peniaze do banky. Panel:

Panel 2.PNG

Obraty:

Obraty 2.PNG

Mestská pokladnica

Táto časť banky je najpotrebnejšia na rozvoj mesta. V mestskej pokladnici sa zhromažďujú peniaze, ktoré tam členovia mesta ukladajú, poplatky a určité percento sumy ak si hráč, ktorý nie je členom tohto mesta, niečo kúpi. Tieto doláre používajú sa na výstavbu mesta, zakladanie pevností alebo vyhlásenie boja o pevnosť.

Mestská pokladnica.PNG

                      --Sob3k 09:48, 17. december 2010 (CET)
                  upravil --TOUDY 14:52, 3. február 2011 (CET)