Z Wiki The-West SK
Prejsť na: navigácia, hľadanie

Hľadanie pokladu (Čudný list)


Požiadavky:

Úroveň 55

Mária Roalstad.png

Mária Roalstad: Potom, čo zomrel môj strýko, dostala som tento list z jeho dedičstva. Boh ho opatruj. Karl miloval hádanky všetkého druhu a obávam sa, že aj keď tu už teraz nie je, ešte jedna po ňom ostala, a rozhodol sa, že aj po svojej smrti si so mnou zahrá hru. Tu je ten list, môžeš si ho prečítať.


Drahá Mária, ak čítaš tieto riadky, ja už tu nie som. Nebuď smutná, ale daj si za mňa studené vychladené pivo. Na konci ťa čaká poklad.. S láskou Karl


Hmmm...tá časť o pive mi pripomenula, ako sme chodili rybárčiť ku Cold River. Dávali sme fľaše do rieky, aby sme si ich ochladili. Poď, pôjdeme si zarybárčiť!

Cieľ:

2x Pstruh Pstruh.png

Riešenie:

Pstruha môžeš nájsť pri práci Lov rýb a tiež pri práci Rybolov.

Mária Roalstad.png

Mária Roalstad: Zásah do čierneho! To je presne to miesto, kam sme si dávali naše fľaše, keď sme ich chceli mať dobre vychladené. A čo to tu teraz máme, správu vo fľaške.... to je Karlove písmo.

Výborne, Mária! Ďalšia úloha už nebude taká jednoduchá: Hľadaj starý strom, ktorý ukazuje na teba a má zlomený prst. Karl

Odmena:

300 bodov skúseností

Hľadanie pokladu (Starý strom)


Mária Roalstad.png

Mária Roalstad: Pamätám si starý sukovitý strom s veľa vetvami, ktorý bol na kraji lesa. Jedna z jeho vetiev vyzerá, ako ruka so zlomeným prstom, ktorý na teba ukazuje. Som si istá, že to je to, o čom Karl písal v tom odkaze, a možno tam schoval ďalšiu stopu. Odlomenie takej veľkej vetvy ale nebude ľahké, potrebujeme nejaké náradie, aby sme ju dokázali odrezať.

Cieľ:

1x Debna s náradím Debna z náradím.png

Riešenie:

Debnu s náradím môžeš nájsť pri práci Stavať veterný mlyn.

Mária Roalstad.png

Mária Roalstad: Išla som von, aby som našla ten strom, zatiaľ čo ty si hľadal to náradie. Je to priamo tu. Teraz už bude hračka odrezať ten prst...opatrne..výborne, máme to! Aha, vidíš tam tú malú dierku? Je v nej schovaný list. Strč tam prst a vytiahni ho.

Si veľmi blízko, aby si rozlúštila túto hádanku. Označil som na mape miesto pokladu. Mapu nájdeš za stenou, ktorou môžeš voľne prechádzať. Karl

Odmena:

600 bodov skúseností

Hľadanie pokladu (Pri vodopáde)


Mária Roalstad.png

Mária Roalstad: No, Karl bol už predtým vynaliezavý. Samozrejme, že hovorí o malom vodopáde v lese. Môžeš tam prejsť vodnou stenou a dostaneš sa do malej jaskyne ktorá je za vodopádom. Strávili sme tam mnoho času. Poďme získať tú mapu!

Cieľ:

1x Mapa Mapaa.png

Riešenie:

Mapu môžeš získať pri práci Ísť na prieskum.

Mária Roalstad.png

Mária Roalstad: Bol si rýchlejší ako ja. Tak sa pozrime.. mapa bola popísaná na oboch stranách, ale tieto miesta nepoznám, neviem čo tým myslel. Vyzerá to všetko teraz nezrozumiteľne. Ah, počkať počkať, Karl na okraj mapy niečo napísal.

Prešla si skrz vodu. Teraz nechaj svetlo prežiariť cez mapu. Karl

Odmena:

300 bodov skúseností

Hľadanie pokladu (Nebezpečenstvo)


Mária Roalstad.png

Mária Roalstad: Puh, slnko mi páli priamo na hlavu. V jaskyni bolo tak pekne a príjemne. Ale ak nemôžeme použiť mapu, aby sme našli ten poklad, aspoň ju môžeme použiť ako ochranu pred slnkom...Oh, to je zaujímavé! Keď sa to drží takto naproti slnku, mapa vyzerá úplne inakšie. Obe strany sú vidieť naraz a teraz je to kompletné. Aha.. teraz už viem, na aké miesto ukazuje. Je to rieka Cold River s vodopádom. Tuto blízko vodopádu je X. Tam bude ten poklad. Poďme... Počkať...Počul si to? Čo to bolo? To neznelo dobre...Ale nie...Grizzly!! Tamto je..to nie je dobré, videl nás a ide priamo k nám!

Cieľ:

1x Trofej Trofeja.png

Riešenie:

Trofej môžeš nájsť pri práci Lov medveďa grizzly.

Mária Roalstad.png

Mária Roalstad: To bolo tesné! Ty naozaj vieš, ako sa s tou tvojou zbraňou zaobchádza. Je niečo, čo nedokážeš?

Odmena:

750 bodov skúseností

Hľadanie pokladu (Poklad)


Mária Roalstad.png

Mária Roalstad: Tu by to malo byť. X na mape ukazuje, že poklad bude priamo na vrchole kopca. Vidím tu okolo len jeden kopec. Teraz asi príde tá najhoršia časť našej cesty..Poďme vyliezť teda na ten kopec a začneme kopať. Teda..ty začneš, samozrejme.

Cieľ:

2x Rýľ Rýľ.png

Riešenie:

Rýľ môžeš nájsť pri práci Stavať zavlažovacie zariadenie a tiež pri práci Kopanie hrobov.

Mária Roalstad.png

Mária Roalstad: Nič! Vôbec nič! Prekopali sme celú oblasť a jediné čo sme získali sú mozole na rukách. Nechaj ma teraz chvíľu rozmýšľať...

Odmena:

150 bodov skúseností

Hľadanie pokladu (Táborový oheň)


Mária Roalstad.png

Mária Roalstad: Pri honbe za pokladom som naozaj vyhladla. Možno by si mohol ísť chytiť niečo na jedenie. Potom si tu založíme oheň, najeme sa a trošku si odpočinieme.

Cieľ:

4x Moriak Moriak.png

Riešenie:

Moriaka môžeš nájsť pri práci Lov moriakov.

Mária Roalstad.png

Mária Roalstad: Slnko pomaly zapadá...nie je tu nádherne? Od tejto rieky je vidieť cesta do údolia. Tamto je rieka Cold River a zdiaľky počuť hukot vodopádu.

Myslím, že už viem, prečo mi Karl nechal ten list. Nikdy nepochopil, prečo som toľko milovala šperky a elegantné oblečenie. Chcel, aby som zažila dobrodružstvo a videla tento prekrásny výhľad. Keď som bola mladšia, často som sem chodila. Teraz už som jedine v salóne...priala by som si, aby som mohla Karlovi poďakovať za tento dar ktorý mi dal, spoločne s týmto prekrásnym večerom..Je to pre mňa omnoho cennejšie ako všetko zlato na svete...

Odmena:

3 body schopnosti na Vystupovanie Vystupovanie.png