Z Wiki The-West SK
Prejsť na: navigácia, hľadanie
P Obsah truhlice.png
Užívateľská plocha
Hra má v prehliadači vlastnú hernú plochu, ktorá obsahuje mnoho prvkov. V nasledujúcom článku sa postupne dozvieš o jednotlivých funkciách, ich použitie a samotný význam.

Používateľská plocha

Stačí len prvý raz vstúpiť do herného sveta The West a je isté, že hra môže vyzerať veľmi zložito z dôvodu veľkého počtu možností. No po prečítaní nasledujúceho článku to bude oveľa jednoduchšie!

Náhľad hernej plochy


Mapa (1)

Jedným z hlavných prvkov hry je mapa. Nájdeš na nej všetko, čo bude zasahovať do tvojho dobrodružstva: práce, mestá, pevnosti, zadávateľov úloh, ostatných hráčov a mnoho ďalšieho...

 • Ak chceš posunúť mapu, musíš na ňu kliknúť (na akékoľvek miesto) a posúvať svoj kurzor bez pustenia tvojho tlačidla na myši. Keď tvoj kurzor dosiahne okraj obrazovky, pusti ho, znova klikni a ťahaj. Takto pokračuj, až pokým nebudeš vidieť to, čo by si chcel vidieť.
Postavička.png
 • Pri presúvaní mapy však nepresúvaš aj svoju postavu. Tá je zobrazovaná obrázkom vedľa. Aby si ju presunul, musíš zadať pohyb. Pohyb zadáš kliknutím na smerovník, ktorý sa nachádza v každom meste, či pevnosti, prípadne u zadávateľa, ktorý je niekde na mape. Pokiaľ sa chceš presunúť k práci, presun je zadaný automaticky a je zahrnutý v tvojom pracovnom príkaze.
Tip: Trvanie cesty sa líši v závislosti od použitého jazdeckého zvieraťa. Ďalší bonus v rýchlosti pohybu ponúkajú rôzne použiteľné predmety, ktoré možno zakúpiť v obchode Union Pacific.
Pohyb.png
Bočné menu ĽH.png


Informácie o postave (2)

V ľavom hornom rohu sú zobrazené všetky informácie o tvojej postave a dva ukazovatele, označujúce stav bodov zdravia a energie. Ďalej tu je zvislé menu (napravo od tvojho obrázku postavy), cez ktoré máš prístup k tvojím schopnostiam, ku knihe úloh, úspechom, rebríčku a tiež k denným zadaniam.


Panel s upozorneniami (3)

Panel s upozorneniami.png

Panel s upozorneniami ťa pravidelne informuje, keď dokončíš jednu zo svojich činností. Tento panel je efektívny jedine vtedy, keď si pripojený. Informuje ťa, keď docestuješ na určené miesto, dostaneš oznámenie, keď postúpiš na ďalšiu úroveň alebo dosiahneš nejaký úspech. Nájdeš tu aj vstup do salónu a prístup k herným udalostiam.

Bočný panel obsahuje tiež tipy a rady, ktoré sú označené výkričníkom (!). Táto funkcia môže byť deaktivovaná v nastavení, v sekcii „rozhranie“.Informácie o stave účtov (4)

Tu nájdeš informácie týkajúce sa všetkých tvojich účtov:

Lišta kontá.png


 • Union Pacifické dlhopisy
  UPD priebeh.png
  • Za dlhopisy môžeš nakupovať rôzne predmety z obchodu Union Pacific (napr. truhlice, posilnenia, rôzne oblečenie,...) alebo ich využívať v rôznych herných udalostiach. Dlhopisy sa dajú získať z niektorých úloh, úspechov, denných zadaní, bojov o pevnosti alebo pri väčšom šťastí aj z prác.
  • Množstvo UP dlhopisov je obmedzené, maximálne množstvo je 3.000. Svoje UP dlhopisy môžeš vidieť v ľavom hornom rohu, alebo ich môžeš priamo kontrolovať cez Denné zadania -> Dlhopisy.
 • Peniaze
  • Na kúpu oblečenia, rôznych produktov alebo ako požiadavku na splnenie nejakej úlohy, budeš potrebovať peniaze. Peniaze získaš rôznymi spôsobmi v hre (napr. z prác, úloh, duelov,...). Môžeš ich mať buď v hotovosti alebo odložené na bankovom účte. Peniaze, ktoré máš na bankovom účte sú bezpečne uložené, čiže o ne nemôžeš prísť napr. pri duely alebo upadnutí do bezvedomia. Peniaze z bankového účtu netreba nijako vyberať, budú automaticky odpočítané, ak ti hotovosť nebude stačiť.
  • Hotovosť aj miesto na bankovom účte nie je obmedzené, t.j. môžeš vlastniť nekonečne peňazí. Svoje peniaze môžeš vidieť v pravom hornom rohu.


Minimapa a pravé menu (5)

V pravom hornom rohu máš prístup na minimapu a tlačidlá, pomocou ktorých dokážeš vycentrovať mapu na:

Ikonky centrácie.png

Po kliknutí na jedno z týchto tlačidiel, bude vybraný prvok centrovaný do stredu tvojej obrazovky. Pre podrobné vysvetlenie funkcií minimapy, si prečítaj stránku Minimapa.


V menu na pravej strane tvojej obrazovky nájdeš tlačidlo, ktoré zobrazuje tvoje možnosti.

 • Nápoveda: odkaz na nápovedu (Wiki).
 • Nastavenia: možnosť spravovať tvoj osobný text a tvoj účet.
  • úprava tvojho profilu, správa nastavení rozhrania, aktivácia či deaktivácia klávesových skratiek, použitie Pony-Expressu, stiahnutie podpisu a avatara.
  • zmena tvojho hesla či e-mailovej adresy, overenie aktivít na tvojom účte, aktivácia dovolenkového režimu či úplné vymazanie účtu.
  • miesto, kde môžeš využiť rôzne bonusové kódy, pomocou ktorých môžeš získať nejaký predmet.
  • prístup k hernej podpore.
 • Odhlásiť: slúži na odhlásenie sa z hry.


Panel činností


Zoznam prebiehajúcich príkazov (6)

Tvoje prebiehajúce príkazy (pohyb, práca, spánok a podobne) nájdeš zobrazené v tomto paneli. Najviac môžeš mať zadané 4 činnosti, avšak s prémiom Automatizácia môžeš zadať až 9 príkazov.

Dolný navigačný panel (7)

Dolný panel

Žltý pásik na vrchu tohto navigačného panela zobrazuje počet tvojich bodov skúseností, pomocou ktorých postupuješ po úrovniach. Čím je tento prúžok plnší, tým si bližšie k novej úrovni.

Navigačné tlačidlá v panely:

Ikona
Funkcia
Inventár.png Zobrazí sa okno inventáru.
Mesto.png Zobrazí sa náhľad mesta. V prípade, že mesto nemáš, zobrazí sa tabuľa miest.
Priatelia.png Zobrazia sa informácie o pozývaní hráčov.
Duely.png Zobrazí sa ponuka NPC postáv - banditov a hráčov (len v prípade, že si členom mesta) na možné duelovanie a taktiež taktika na duely.
Obchod.png Tu máš prístup k obchodu Union Pacific.
Správy.png Kliknutím na toto tlačidlo zobrazíš svoje telegramy a oznámenia.
Remeslo.png Zobrazí náhľad remesla. Pokiaľ ešte nemáš vybrané remeslo, otvorí sa ti okno, kde si ho môžeš vybrať.
Práca.png Toto tlačidlo ti otvorí okno, v ktorom si môžeš pozrieť informácie o prácach. Taktiež tam máš možnosť zoradiť všetky práce podľa tvojich potrieb.
Multiplayerové hry.png Tu si môžeš zahrať Dobrodružstvá alebo Boje o pevnosti


Chat a serverový čas (8)

Okno chatu

Chat je funkcia, ktorá je veľmi dôležitá v The-west. Umožňuje ti komunikovať s ostatnými hráčmi, ale tiež sledovať príkazy počas boja o pevnosť. Podrobné vysvetlenie funkcií chatu nájdeš v článku Chat.

Okrem chatu tu môžeš tiež vidieť serverový čas, ktorý ti určite pomôže v úlohách, ktoré majú nejaké časové obmedzenie.

Mapa sveta

 • Mapu sveta si otvoríš tak, že klikneš na mapu v pravom hornom rohu tvojej obrazovky. Mapa sveta ti dáva lepší prehľad o tvojom okolí. Vďaka tejto ponuke si môžeš zobraziť len tú prácu, ktorá ťa zaujíma. Všetky pracovné miesta, ktoré ťa zaujímajú, sú znázornené Minimapa práca.png.
 • Mapa sveta je zložená z 15 krajín, štrnásť z nich môže, no nemusí, mať akýkoľvek názov, aký zvolí mesto, ktoré je držiteľom veľkej pevnosti v danej krajine. Krajina v strede mapy, s obsahom pre väčšie úrovne, sa nazýva Krajina 15.
Mapa sveta2.png

Navigácia na mape sveta

Mapa sveta

Môžeš sa rýchlo dostať k nejakému bodu na mape tak, že naňho klikneš. Tvoje aktuálne zobrazenie rámčeka mapy sa presunie na novú pozíciu.

Miesto, na ktoré sa práve pozeráš, je len zlomkom z celého sveta. Celý svet je sedemkrát širší a dvakrát vyšší, čo znamená spolu 14 políčok. V strede mapy môžeš nájsť jeden špeciálny sektor, v ktorom je obsah pre vyššie úrovne (napr. Práce, Zadávatelia úloh,...). Ak si chceš vybrať iné políčko, klikni na mapu sveta. Miesto, kde sa práve nachádzaš, je ohraničené bielym bodkovaným rámom. Kliknutím na iné pole sa miestna mapa zmení na tebou požadovanú lokáciu.