Z Wiki The-West SK
Prejsť na: navigácia, hľadanie

Zdravie

Health2.png
Body zdravia ti ukazujú ako dobre sa cíti tvoja postava. Zdravie môžeš stratiť pri úraze v práci, v boji o pevnosť alebo pri dueloch. Časom sa samé obnovuje.

Regenerácia zdravia:

  • Počas práce či cestovania: 2% za hodinu
  • Žiadna činnosť: 5% za hodinu
  • Spánok: v závislosti od kvality izby
  • Nová úroveň: okamžité doplnenie plného zdravia

Na začiatku má tvoja postava 110 bodov zdravia. S každou úrovňou sa zvýši zdravie o ďalších 10 bodov. Taktiež s každou úrovňou v schopnosti Body zdravia, získaš navyše 10 bodov zdravia (pri triede postavy Vojak 15 bodov zdravia).

Získanie novej úrovne obnoví body zdravia okrem tých, ktoré boli stratené v akcii, vďaka ktorej bola získaná nová úroveň, či už to bolo zranenie počas práce, duel, boj o pevnosť atď.

Bezvedomie

Ak stratíš všetko svoje zdravie, upadneš do bezvedomia. Po upadnutí do bezvedomia stratíš všetky svoje neuložené peniaze (Hotovosť) a energiu. Následne budeš presunutý do Hotela tvojho mesta (ak nie si členom mesta, budeš presunutý do Hotela najbližšieho mesta).

Keď upadneš do bezvedomia počas práce, nezískaš za ňu žiadne peniaze, skúsenosti a ani predmety. Po upadnutí do bezvedomia nebudeš môcť počas nasledujúcich 48 hodín vyzývať hráčov na duely. Taktiež nebudú oni môcť vyzývať teba. Ak upadneš do bezvedomia proti NPC, žiadne iné penále okrem straty energie nedostaneš, budeš schopný duelovať naďalej.

Energia

Energy.png
Energia ti ukazuje, či a ako je tvoja postava unavená. Nemôžeš predsa pracovať celý deň a celú noc, tvoja postava si musí sem tam aj odpočinúť, najlepšie v hoteli. Čím dlhšie pracuješ, tým viac energie strácaš.

Čas
Spotrebovaná energia
15 sekúnd 1 bod energie
10 minút 5 bodov energie
1 hodina 12 bodov energie
1 duel 12 bodov energie
1 npc duel 5 bodov energie
1 hodina výstavby 12 bodov energie
30 minút výstavby 6 bodov energie
15 minút výstavby 3 body energie


Regenerácia energie:

  • Akákoľvek činnosť: 3 body za hodinu
  • Spánok: v závislosti od kvality izby
  • Príplatok 18Nuggety.png: okamžité doplnenie plnej energie
  • Nová úroveň: okamžité doplnenie plnej energie, ak nová úroveň nebola dosiahnutá vďaka boju o pevnosť, v ktorom ste upadli do bezvedomia
Tip: Vďaka prémiu "Viacej energie" máš viac energie (miesto 100 až 150 energie). Okrem toho sa energia regeneruje o 50% rýchlejšie (t.j. 4,5 bodov energie za hodinu).