Rýchly prístup


InnoGames


Nasleduj nás

Z Wiki The-West SK
Prejsť na: navigácia, hľadanie
P Obsah truhlice.png
Základy

Spustenie hry.png Spustenie hry

Začiatok na The Weste nie je tak jednoduchý, ako sa môže zdať. Hra obsahuje mnoho možností a funkcií v rôznych oblastiach. V tejto nápovede nájdeš pomoc, rôzne tipy či rady, vďaka ktorým bude tvoj začiatok oveľa jednoduchší. Ďalšie užitočné rady môžeš nájsť v hernom West fóre.

Objavte hru a jej možnosti.png Objav hru a jej možnosti

Všetky pomôcky uvedené nižšie, sú nevyhnutné k tomu, aby si pochopil hru.

 • Tutoriál: Po prvom prihlásení do hry budeš mať prístup k tzv. Tutoriálu, čo je séria niekoľkých úloh, ktoré vysvetľujú základy hry a pomôžu ti začať vo Weste.
 • Nápoveda: Tutoriál ti však neukáže všetky možnosti, ktoré hra ponúka. Prostredníctvom tejto nápovedy sa môžeš naučiť rôzne cenné informácie a taktiež ti pomôže vidieť hru zblízka. Nižšie je zopár článkov, ktoré ti na začiatku určite pomôžu:
Tip: Pre vyhľadanie konkrétneho článku na nápovede môžeš použiť Vyhľadávanie v ľavom hornom rohu obrazovky.
 • Fórum: Ak budeš mať ďalšie otázky, na ktoré tu nenájdeš odpoveď alebo sa budeš chcieť len porozprávať s ďalšími hráčmi, tak určite navštív oficiálne fórum.
 • Chat: V hre, v ľavej dolnej časti hernej obrazovky nájdeš Chat, kde máš možnosť sa priamo v hre vždy čokoľvek spýtať ostatných hráčov.

Začiatok veľkého dobrodružstva.png Začiatok veľkého dobrodružstva

Po prečítaní rôznych pomôcok, ktoré boli spomenuté vyššie, je čas vydať sa na dobrodružstvo.

Salón
 • Musíš si najprv vybrať vzhľad postavy a určiť pohlavie. Pozor, ak si vyberieš triedu postavy ešte pred vybraním pohlavia, nebudeš ho môcť potom zmeniť, pohlavie bude nastavené automaticky ako mužské!
 • Po nastavení vzhľadu postavy a ukončenia Tutoriálu ťa čaká v Salóne (ľavý hlavný panel) barman Henry Walker s prvou sériou úloh Záchrana salónu, časť prvá.
 • Za splnenie tvojej prvej série úloh si dostal odmenu. Po ukončení práce si získal okrem iného aj skúsenosti a preto si postúpil na ďalšiu úroveň. Čím budeš vyššia úroveň, tým viac budeš mať ponúkaných sérii úloh.
  • Za dosiahnutie každej novej úrovne získaš tiež jeden bod Vlastnosti a tri body Schopností. Dôrazne ti odporúčame, aby si sa od začiatku špecializoval na dve, tri schopnosti a príliš ich nerozširoval. Neskôr, počas hry to určite oceníš.
   • Rozdelenie schopnosti je jedna z najdôležitejších časti hry. Rozdelenie schopností logicky závisí od toho, čo chceš v hre robiť (Boje o pevnosti, Duely, Úlohy,...).
Ako začiatočník určite nemáš znalosti o rôznych existujúcich oboroch v hre a to je dôvod, prečo si určite prečítaj tipy na fóre alebo sa priamo spýtaj hráčov.

Prechod na úroveň x.png Prechod na úroveň 15

Po istom čase, počas ktorého si robil práce a plnil úlohy, si dosiahol úroveň 15 (stratil si bonus priaznivý pre rýchlosť pohybu začiatočníka). Ide o veľmi dôležitý krok v hre, pretože je čas na výber triedy postavy. Výber triedy postavy závisí od toho, čo chceš v hre robiť a aké chceš mať k tomu bonusy (resp. ako si rozdeľuješ schopnosti):

 • Dobrodruh.png Dobrodruh - zberateľ produktov či predmetov, bezplatné využívanie hotela, znížené nebezpečenstvo pri prácach alebo bonus boja o pevnosť
 • Duelant.png Duelant - väčšia rýchlosť po mape, zvýšená regenerácia duelovej motivácie, bonus pre odmenu za duel, extra duelový dosah, vnímanie protivníka alebo tiež bonus boja o pevnosť
 • Pracovník.png Pracovník - viac skúseností z práce, nižšie bankové poplatky, zvýšená regenerácia motivácie na výstavbu, bonusy k výstavbe mesta či boja o pevnosť
 • Vojak.png Vojak - bonus k bodom zdravia, znížená požadovaná úroveň pre zbrane, bonus k taktike a boja o pevnosť
Ak sa už rozhodneš pre nejakú triedu postavy, už to nebude možné nikdy zmeniť. To platí aj o voľbe pohlavia. Sú to trvalé zmeny!

Prechod na úroveň x.png Prechod na úroveň 20

Remeslo

Dosiahnutie úrovne 20 je tiež dôležitá časť hry. Odteraz máš na výber jednu zo štyroch odlišných profesií. Vyrábaj cenné predmety, predávaj ich ostatným hráčom aby si zarobil peniaze a získaj reputáciu remeselníckeho majstra!
Výber profesie sa už taktiež nikdy nedá vrátiť späť!

Prechod na úroveň x.png Prechod na úroveň 25

Multiplayerové hry.png

Je to tu! Odteraz máš k dispozícii zúčastňovať sa Bojov o pevnosti. Bojuj bok po boku s ostatnými hráčmi a doby spolu s nimi pevnosť alebo im ju pomôž ubrániť. Za víťazstvo môžeš získať odmeny vo forme skúsenosti a dlhopisov v závislosti od tvojej aktivity na boji.

Tip: Po prvom upadnutí do bezvedomia sa tvoje zdravie naplní na maximum.