Z Wiki The-West SK
Prejsť na: navigácia, hľadanie
P Obsah truhlice.png

270pxleft

Mestá sú dôležitou súčasťou hry, máš možnosť využívať viaceré výhody mesta a taktiež byť súčasťou dobrého kolektívu. Môžeš sa pridať do iného mesta alebo ak si dostatočne ambiciózny, máš možnosť založiť si svoje vlastné mesto, sám sa stať zakladateľom a spolu s ostatnými hráčmi ho skúsiť dostať až na vrchol, aby ho poznal celý divoký západ!

Založenie mesta

Townplace.png

Na založenie mesta potrebuješ mať 300 dolárov a 80 bodov energie. Miesta, ktoré sú vhodné na založenie nového mesta sú na mape znázornené ako "tábor" so stanmi, bránou a plotom. Pre mesto si môžeš vybrať ľubovoľný názov, avšak musí byť v súlade s pravidlami hry.
Založenie mesta trvá 8 hodín.

Rozširovanie mesta

Pracovník.png

Po založení má mesto 500 stavebných bodov. Stavebné body môžeš zvýšiť výstavbou jednotlivých budov v meste. Zo začiatku sa v meste nachádzajú budovy: Kostol, Radnica, Salón, Telegramy, Banka a Smerovník. V meste na výstavbu je celkom 11 budov. Viac informácii o budovách môžeš nájsť TU.

Výstavba budov
Aby sa tvoje mesto rozširovalo, musíš ho stavať. Na to však potrebuješ peniaze a energiu.

K efektívnej výstavbe je potrebný dostatok pracovných bodov. Výstavba si vyžaduje schopnosti: 3x Stavanie, 1x Opravovanie, 1x Vodcovstvo. Pri zvyšovaní týchto schopností dosiahneš vysoký počet pracovných bodov, a preto tvoje mesto bude rýchlejšie vystavané. K zvýšeniu schopností, teda pracovných bodov ti výrazne pomôže vhodné oblečenie či rôzne posilnenia.

Vstup do mesta

Townsmall.png

Nielen pre nových hráčov je často lepšie pridať sa už k existujúcemu mestu, ako založiť vlastné. Aby si sa stal členom iného mesta, potrebuješ pozvánku. Pozvánky hráčom môžu posielať len mestskí radcovia Mestský radca.png a zakladateľ mesta Zakladateľ mesta.png.

Nemôžeš byť členom viacerých miest.

Tabuľa

Tabuľa.png

V prípade, že nie si členom mesta, sa ti po kliknutí na obrazovku mesta zobrazí Tabuľa. Pomocou tabule sa ti bude ľahšie hľadať mesto. Zakladatelia mesta môžu na tabuli zadať, že majú voľné miesto a teda ich mesto bude pridané do zoznamu. Už teda nemusíš vyčkávať, kým dostaneš pozvánku, jednoducho sa pridaj do mesta z ponúkaného zoznamu!

Ak sa ti však ani jedno z ponúkaných miest nepozdáva, máš možnosť "Pripnúť sa na tabuľu" a možno dostaneš pozvánku do mesta, ktoré hľadáš.

Mesto duchov

Ghosttown.png

Mestá duchov sú opustené mestá. Keď mesto opustí jeho posledný člen, stane sa z neho mesto duchov. Budovy, ktoré sú v mestách duchov nemôžu byť používané. Hotel a banka sú zatvorené rovnako ako obchody.

Mesto duchov je možné znovu oživiť, resp. založiť nové mesto na mieste, kde stojí mesto duchov. Stojí to rovnako ako keby ste išli založiť nové mesto. Veľká výhoda v takomto oživení a teda prebratí mesta duchov spočíva v tom, že budovy v ňom ostávajú na svojich pôvodných úrovniach. Keď preberáte takéto mesto, ukáže sa vám koľko bodov bude mať, ak ho preberiete. Mestská pokladnica bude ale úplne prázdna.

Ak hráč, ktorý vám predal predmet na trhu, odišiel z mesta ešte predtým, ako ste si vyzdvihli predmet z ich trhu, môžete kliknúť na tlačidlo "Prijať dodávku z trhu" v danom meste duchov pre vyzdvihnutie veci.

Zakladateľské mesto

Zakladatelskemesto.png

V hre sú aj také mestá, ktoré nebudú mať nikdy obyvateľov. Nemôžeš sa v ňom stať členom, avšak isté služby môžeš využívať (rovnaké služby môžeš využívať aj pri bežných mestách, v ktorých nie si členom):

 • Banku za výrazne zvýšené poplatky
 • Modliť sa
 • Obchody so zvýšenou cenou
 • Trh (ak je vybudovaný)
 • Hotel za poplatok

Tieto mestá možno nájsť v pravej časti minimapy, teda na východe krajiny. Tieto mestá sú označené čiernou guľôčkou na minimape I Zakladateľské mesto.png. Na hernej mape vyzerajú ako normálne, novozaložené mestečká. Pridané do sveta boli automaticky, nik ich nezaložil. Jedno z miest vždy vlastní pevnosť Awesomia.

Výhody mesta

Výstavba
 • Duely proti ozajstným hráčom
 • Prístup k mestskému fóru a chatu
 • Všetky vystavané izby v hotely úplne zadarmo
 • Výrazne nižšie ceny v jednotlivých obchodoch
 • Pomoc pri výstavbe mesta
 • Modlenie
 • A omnoho viac...

Mestské fórum

Po založení mesta môžeš vytvoriť mestské fórum. Mestské fórum patrí medzi základné komunikačné prvky v hre. Slúži ku komunikácii medzi členmi mesta alebo medzi viacerými mestami súčasne.

Mestské fórum môže spravovať len zakladateľ mesta Zakladateľ mesta.png, no moderovať ho môže aj mestský radca Mestský radca.png.

 • Vytvorenie fóra:
  • Zakladateľ mesta.png Zakladateľ mesta
  • Otvorený náhľad mesta:
   • Klik (v strede) Mestské fórum.png
  • Otvorený náhľad fóra:
   • Klik (vpravo hore) Spravovať fórum.png
  • Náhľad dvoch tabuliek:
   • Vrchná, tvorba mestského fóra
   • Spodná, tvorba fóra medzi viacerými mestami
  • Do kolónky "Vytvoriť nové fórum" (vrchná tabuľka) napíš názov danej časti fóra, ktorú chceš vytvoriť (napr. Všeobecné, Duely, ...). Následne klikni na "Vytvoriť", predtým však ešte môžeš danú sekciu nastaviť ako skrytú (prístup k nej majú len zakladatelia a mestskí radcovia).

Opustenie mesta

Opustiť mesto je možné dvoma spôsobmi. Môžeš byť z neho prepustený alebo ho opustiť sám. Prepúšťať hráčov z mesta môžu len mestskí radcovia Mestský radca.png a zakladateľ mesta Zakladateľ mesta.png.

Odísť zo svojho mesta môžeš kliknutím na budovu "Radnica", následne na "Obyvatelia" a v pravom dolnom rohu na "Opustiť mesto". Nakoniec stačí už len potvrdiť, či naozaj chceš odísť z mesta.

Opusteniemesta.png

Vždy keď opustíš mesto, pridajú sa ti k čakaniu na vstup do mesta 2 hodiny.

Ak chceš tento čas znížiť, musíš ostať v jednom meste. Za každý deň, kedy zostaneš členom mesta, sa ti čakanie zníži o 5 minút.

Ak si sa zapojil do boja o pevnosť, nebudeš môcť opustiť mesto skôr, ako po dokončení boja, ak sa ho zúčastníš alebo po jeho začatí, v prípade ak sa ho nezúčastníš.